Wienerberger dachówki ceramiczne

WIENERBERGER – firma, obecna na rynku polskim od 1995 roku,  jest częścią globalnego koncernu Wienerberger AG z siedzibą w Wiedniu, który towarzyszy budującym inwestorom od 1819 roku. Firma jest wielonarodowym producentem ceramicznych cegieł konstrukcyjnych, ceramicznych cegieł klinkierowych i ceramicznych dachówek, plastikowych i ceramicznych systemów rur a także bruków ceramicznych i betonowych. WIENERBERGER jest największym światowym producentem cegieł konstrukcyjnych a także w pozostałych segmentach firma zajmuje czołowe pozycje. WIENERBERGER jest właścicielem marki KORAMIC, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakosci dachówek ceramicznych w szlachetnych powłokach angobowanych i ceramicznych, a także w wersjach naturalnych. W ofercie KORAMIC znajdują się kultowe dachówki OREA oraz ALEGRA, a także tradycyjne modele dachówek jak holenderka, marsylka czy karpiówka. Dachówki KORAMIC były i są cenione w województwie kujawsko-pomorskim od pokoleń.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O MARCE KORAMIC:

SPRAWDŹ NAJPOPULARNIEJSZE MODELE DACHÓWEK KORAMIC w kujawsko-pomorskim
dachówka Koramic OREA 9

Ta całkowicie płaska dachówka wyróżnia się wzornictwem szczególnie atrakcyjnym dla współczesnej architektury. Duży format, proste krawędzie i wyraźne linie podziału dają architektom wspaniałe możliwości kształtowania estetyki budynku, doskonale sprawdzając się na obiektach o nowoczesnej stylistyce. Dzięki produkcji każdej dachówki w oddzielnej H-kasecie oferuje ona nieskazitelnie prosty kształt i gładką powierzchnię, tak ważne w przypadku płaskich dachówek. Jako dachówka zakładkowa zaopatrzona jest w system zamków ułatwiających prawidłowy montaż i gwarantujących wysoką szczelność. OREA 9 jest jedną z najczęściej wybieranych dachówek płaskich w Toruniu, Włocławku i Grudziądzu.

 

 

 

 

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY EKSPERTA DACHOWEGO >>

 

dachówka Koramic ACUTA 10

ACUTA 10 to nowoczesna dachówka płaska,  która zdobywa polski rynek. Ten nowoczesny produkt daje wrażenie gładkiego, prawie pozbawionego faktury dachu, który nie posiada własnego światłocienia. Jej cechą charakterystyczną, wyróżniającą ją spośród innych modeli, jest delikatne przełamanie, które w tak wyraźny sposób podkreśla poziomy kierunek połaci. Ponadto wyróżnia ją możliwość układania klasycznie, jak też mijankowo, z przesunięciem o połowę szerokości w kolejnych rzędach. Może być stosowana nie tylko do krycia dachów, ale także jako warstwa elewacji. To wszystko daje projektantom ogromne możliwości kształtowania estetyki budynku, doskonale sprawdzając się na obiektach o nowoczesnej i nietypowej architekturze. Jej układanie staje się szybsze i łatwiejsze dzięki zastosowaniu systemu mocowania spinkami SturmFIX, który dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo

 

 

 

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY EKSPERTA DACHOWEGO >>

 

dachówka Koramic ALEGRA 9

ALEGRA 9 to dachówka o nowoczesnej i prostej stylistyce, która nawiązuje jednocześnie w bezpośredni sposób do grupy dachówek renesansowych. Modele te charakteryzuje klasyczny kształt fali o czytelnym profilu, który szczególnie mocno podkreśla pionowe linie połaci. Dopracowane i wyważone proporcje sprawiają, że doskonale prezentuje się ona na każdym dachu. Z kolei duże rozmiary w znaczący sposób ograniczają zapotrzebowanie i zauważalnie przyspieszają prowadzenie prac dekarskich. Układanie dachówki staje się szybsze i łatwiejsze dzięki zastosowaniu systemu mocowania spinkami SturmFIX, który dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. ALEGRA to bardzo ceniona dachówka w województwie kujawsko-pomorskim.

 

 

 

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY EKSPERTA DACHOWEGO >>

 

dachówka Koramic UNIVERSO 10

UNIVERSO 10 to dachówka nawiązująca do epoki Renesansu. Najkrótszą definicją tego okresu jest odrodzenie sztuk i nauk, czerpiące swój wzór z kultury i architektury włoskiej. Dachówki renesansowe charakteryzuje klasyczny kształt fali o czytelnym profilu, który szczególnie mocno podkreśla pionowe linie połaci. Nietuzinkowa paleta kolorystyczna sprawia, że dachy ułożone z tego modelu cechuje ekspresja i wyrazistość. Głębokie i szczelne zamki doskonale chronią dom przed działaniem warunków atmosferycznych oraz umożliwiają jej stosowanie na dachach o niskim kącie nachylenia.

 

 

 

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY EKSPERTA DACHOWEGO >>

 

dachówka Koramic KARPIÓWKA

Karpiówka to jeden z najstarszych i najpopularniejszych typów dachówek. Jej niewielkie rozmiary powodują, że swoje możliwości najlepiej prezentuje na skomplikowanych połaciach, które pomaga formować jak żaden inny model. Znakomicie sprawdza się także na prostych, choćby dwuspadowych dachach, którym nadaje szlachetny, dworkowy charakter. Dachy kryte karpiówką ożywają dzięki płynnym liniom krzywizn, fal, wolich oczek czy wieżyczek. Dodatkowo karpiówkę można układać na kilka sposobów, z których najpopularniejszymi są łuska i koronka.KORAMIC ma w swojej ofercie niezwykle bogatą ofertę karpiówek o różnych zakończeniach (półokrągła, prosta, segmentowa, sześciokątna i gotycka) oraz różnych formach (żłobkowania). Karpiówki KORAMIC to  częsty wybór klientów w  kujawsko-pomorskim.

 

 

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY EKSPERTA DACHOWEGO >>